افزایش ۱۵ درصدی قیمت آهن آلات

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار فولاد، موضوعی که در این روز ها بازار فولاد با آن مواجه است، افزایش قیمت آهن آلات در برخی از مبادی می ‌باشد. طبق بررسی‌ های صورت گرفته عدم تأمین مواد اولیه از سوی تولید کنندگان ورق های فولادی بازار را تا حدودی تحت تأثیر قرار داد و موجبات گرانی پروفیل را نیز فراهم آورد. رصد ها از بازار فولاد حاکی از افزایش ۱۵ درصدی قیمت انواع اقلام این بازار دارد و با وجود رکود در بازار مسکن، قیمت میلگرد و آهن بدون هیچ منطقی افزایش پیدا کرده است.

بر اساس این گزارش، به نظر می‌ رسد علت اصلی این اتفاق، به این دلیل است که تولید کنندگان به دلیل نوسانات قیمت، حاضر به عرضه کافی محصول به بازار نیستند و همین موضوع، تقاضا و عرضه را در بازار بهم ریخته است. بنا بر گزارش کارشناسان بازار فولاد تقریبا از یک هفته قبل، قیمت در بازار آهن و فولاد دچار روند افزایشی شد و قیمت‌ ها در این بازار تا ۱۵ درصد بالا رفته است. قیمت میلگرد،  قیمت ورق و قوطی پروفیل طی این مدت دست خوش تغییرات رو به بالا در قیمت شده است.

فقدان و کمبود شمش فولاد که مواد اولیه کارخانجات تولیدی این بازار است موجب شده است تا به خاطر کمبود شمش، قیمت‌ ها را بالا ببرند. البته در خصوص وضعیت فعلی بازار فولاد، نباید این نکته را نادیده گرفت که با نزدیک شدن به آخر سال، فروشندگان آهن و فولاد سعی در تکمیل موجودی انبار های خود دارند چرا که باید برای فصل بهار و افزایش تقاضا آماده باشد. از این رو گفتنی است طی سال جاری، نوسانات قیمتی در بازار فولاد که از سال قبل آغاز شده است، فراز و نشیب‌ های متعددی را تجربه کرده است که اثرات فراوانی را در ساخت و سازهای مسکونی در پی خواهد داشت.

منبع: آهن پرایس

لینک کوتاه: لینک

فهرست