با مصوبه هیات امنا صورت پذیرفت؛ افزایش حقوق بازنشستگان صندوق های تابعه وزارت کار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در حاشیه جلسه هیات دولت گفت : خوشنودم که در روزهای اول ماه ربیع الاول ، مسئله همسان سازی حقوق یک میلیون و 500 هزار نفر از بازنشستگان کشوری را که یکی از مطالبات مهم آنان بود به میزان سقف 90 درصد از دریافتی شاغلان مشابه اعمال کردیم.
محمد شریعتمداری تصریح کرد: این اقدام ، بر اساس  آیین نامه ای که به تصویب سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور اداری و استخدامی رسید و به صندوق بازنشستگی کشوری ابلاغ شد و دریافت 16 هزار میلیارد تومان از سهام موجود دولت با  اتخاذ سازوکار مناسب برای تبدیل این ارزش سهام به منابع ریالی قابل پرداخت در طول سال صورت گرفت .
وی افزود : بر اساس اعلام صندوق بازنشستگی کشوری به طور متوسط 77 درصد افزایش حقوق در سال 99 نسبت به سال قبل در جریان افزایش و همسان سازی رخ داد که براین مبنا  برخی از افرادی که حقوق پایین تری دریافت می کردند در  جریان همسان سازی  از  افزایش حقوق بیشتری برخوردار شدند .
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: مشابه این اقدام نیز در مردادماه امسال برای 3 میلیون و 500 هزار بازنشسته تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی اتفاق افتاد و بعد از 14 سال با طراحی که با روسای کانون های بازنشستگی به عمل آوردیم رشد قابل ملاحظه ای در حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی صورت گرفت . بدین ترتیب 5 میلیون خانوار بازنشسته از این امکان بهره مند شدند.
شریعتمداری افزود: همچنین امروز در حاشیه جلسه هیات وزیران نشست هیات امنای صندوق های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور وزرای ذی ربط برگزار شد که این جلسه دو مصوبه برای اعمال همسان سازی حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد و بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر داشت که جمعا 200 هزار خانوار را شامل می شود.
وی افزود :  با اجرای این دو مصوبه پرونده متناسب سازی و همسان سازی حقوق بازنشستگان در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسته خواهد شد .

منبع: وزارت تعاون، کار و رفاه اجنماعی

فهرست