گزارش بازار فولاد ایران و جهان در هفته 24 سال 2019

سنگ آهن

فولاد ایران : در هفته ای که گذشت بازار جهانی سنگ آهن رشد قیمت چشمگیری را تجربه نموده از حدود 98 دلار به 111 دلار هر تن سی اف آر رسید. موجودی سنگ آهن بنادر چین به کمترین سطح دو ماه اخیر رسید و علت اصلی رشد قیمت همین امر بود. البته نگرانی های مربوط به عرضه سنگ آهن فاین برزیل نیز علت دیگر رشد قیمت اخیر بوده است. آمار رسمی رشد تولید فولاد چین در ماه گذشته میلادی نیز دلیل دیگر مثبت شدن جو بازار و رشد قیمت بود. با این حال تا پایان هفته اعلام شد شرکت واله برزیل بخش هایی از کاهش تولید خود را تا پایان سال جبران می کند و همین امر جو بازار را آرام کرد.(ادامه مطلب)

منبع:پایگاه خبری فولاد ایران

گزارش بازار فولاد ایران و جهان در هفته ۲۳ سال 2019

بیلت

هفته گذشته بیلت صادراتی چین با ثبات بود و ۴۷۳ دلار هر تن فوب ثبت شد. آخرین قیمت بیلت در بازار داخلی چین حدود ۵۰۹ دلار هر تن درب انبار ثبت شد در حالی که هفته قبل تا ۵۱۷ دلار بود.

بیلت صادراتی سی آی اس نیز از ۴۳۳ دلار هفته قبل به ۴۲۸ دلار هر تن فوب رسید. همچنین بیلت وارداتی در جنوب شرق آسیا کمی افت داشته از ۴۵۵ تا ۴۶۰ دلار به ۴۵۵ دلار هر تن سی اف آر رسید.(ادامه مطلب)

منبع: آهن پرایس

پیشرفت فولادسازان کشور

به گزارش آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار فولاد، صنعت فولاد پس از گذشت سال پر فراز و نشیب ۹۷ و تحمل نوسانات شدید ارزی و بخشنامه ‌های متعدد و متناقض دولتی، در حالی سال ۹۸ را آغاز کرد که هنوز اثرات این نوسانات در زنجیره تولید فولاد قابل مشاهده بوده و از سوی دیگر، بسیاری از تناقضات سیاستی دولت در حوزه کنترل بازار داخلی رفع نشده بود. (ادامه مطلب)

منبع: آهن پرایس

گزارش هفتگی بازار فولاد ایران

سنگ آهن

فولاد ایران :هفته گذشته قیمت سنگ آهن وارداتی در چین بیش از 4 دلار رشد داشته از 100 دلار هر تن سی اف آر بیشتر شد و تا 105 دلار هم بالا رفت که 5 سال گذشته بی سابقه بوده است. (ادامه مطلب)

منبع: پایگاه خبری فولاد ایران

میلگرد صادراتی 370 دلاری ایران چگونه امکان پذیر خواهد بود؟

چگونگی امکان صادرات فولاد با نرخ هایی پایین تر از نرخ متداول

در حالی که نرخ صادراتی میلگرد آجدار در مناطقی مثل منطقه CIS یا ترکیه حدود ۴۶۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده؛ شنیده های قیمت میلگرد صادراتی ۳۷۰ دلاری ایران چطور امکان پذیر خواهد بود ؟ در این گزارش به نقد و بررسی چگونگی امکان صادرات کالای تولید ایرانی با نرخ هایی به مراتب پایین تر از نرخ متداول خواهیم پرداخت . کلید این معما به میزان الزام و تعهد به بازگشت ارز صادراتی؛ نرخ ارز مورد محاسبه؛ فشارهای تحریمی آمریکا و بالاخره میزان نظارت دقیق گمرکات بستگی دارد.

اما چطور … ؟ (ادامه مطلب)

منبع: مرکز آهن

آهن ربای ارز صادراتی

 دنیای اقتصاد : سرانجام پس از مدت‌ها اعلام آمارهای مختلف و در برخی موارد ناهمسو، رئیس‌کل بانک مرکزی رقم دقیق بازگشت ارز حاصل از صادرات را ۷/ ۱۸ میلیارد دلار اعلام کرد. با توجه به اعلام عملکرد ۶۰ درصدی در تحقق هدف بانک مرکزی، هنوز سرنوشت ۱۲ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات مشخص نشده است. رئیس‌کل بانک مرکزی به صادرکنندگان هشدار داد که اگر از ۵ راه مشخص‌شده ارز حاصل را بازنگردانند، با اقدامات تنبیهی و حتی انتظامی روبه‌رو خواهند شد. در همین روز، سرپرست سازمان توسعه تجارت با هشدار نسبت به اقدامات تضعیف‌کننده انگیزه صادرکنندگان، خواستار بهبود رویکرد در مواجهه با صادرکنندگان شد. (ادامه مطلب)

منبع: دنیای اقتصاد

گزارش هفتگی بازارهای فولاد – هفته 19 سال 2019

سنگ آهن

فولاد ایران: هفته گذشته قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد در چین پس از کمی نوسان تا حدود 96 دلار شنیده شد که نسبت به یک هفته قبل کمی رشد داشت.

با این که استرالیا تولید را بالا برده ولی موجودی سنگ آهن بنادر چین یک میلیون تن افت هفتگی داشت و کارخانه ها در بازار سنگ آهن فعال بودند. تقاضای مصرف کننده های نهایی بالاست و عرضه پایین برزیل بر بازار اثر داشته است. با توجه به این که عرضه سنگ آهن خلوص پایین همچنان محدودتر از قبل است انتظار می رود اگر تقاضای چینی ها بالا بماند بازار سنگ آهن نوسانات مثبتی پیش رو داشته باشد. (ادامه مطلب)

منبع: دنیای اقتصاد

سازمان  حمایت را منحل کنید

عضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی گفت: وجود سازمان حمایتی که به وظایف خود عمل نکرده و با عدم نظارت واقعی، دست گران‌فروشان را برای گران‌فروشی باز گذاشته و مردم را متحمل ضرر کرده است؛ سودی نداشته و عملا نبودش بهتر از بودنش است.

امرالله امینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به وظایف نظارتی خود در بازار کالا و خدمات به درستی عمل نمی‌کند و می‌بینیم که عملاً این سازمان اطلاع‌رسانی درستی درباره عملکرد خود در شرایط فعلی که بازارهای مختلف با افزایش قیمت و گران‌فروشی روبه رو هستند، نداشته است. (ادامه مطلب)

منبع: دنیای اقتصاد

کارنامه تولید در سال 97

دنیای اقتصاد : کارنامه تولیدات صنعتی و معدنی در سال ۹۷ منتشر شد. براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت بخش صنعت سال گذشته را با افت قابل توجه تولید سپری کرد و تولید محصولات منتخب معدنی نیز هر چند در این سال کارنامه قابل توجهی نداشتند، اما این گروه توانست با رشد اندک این سال را سپری کند. پرونده تولید در سال گذشته در حالی با رکود تولیدات صنعتی و معدنی بسته شد که شاخص مدیران خرید (شامخ) در دو ماه پایانی سال جاری تصویر متفاوتی از این شاخص ارائه کرده بود؛ تصویری که از بهبود وضعیت تولید حکایت داشت.  (ادامه مطلب)

منبع: ایسنا

بفرمایید 1.400.000 شغل!

بررسی‌های «فرهیختگان» نشان می‌دهد علاوه‌بر اینکه بیش از 90 درصد بنگاه‌های تولیدی ایران کمتر از اندازه کارا فعالیت می‌کنند، در شرایط فعلی در بخش صنعت بیش از 9 هزار واحد صنعتی و در بخش کشاورزی و محصولات دامی نیز 12 هزار واحد تولیدی غیرفعال هستند. همچنین در بخش گردشگری نیز به‌رغم اینکه ایران جزء پنج کشور برتر به‌لحاظ ظرفیت‌های طبیعی و فرهنگی است، اما در جذب گردشگر ایران رتبه 94 جهان را داراست.   (ادامه مطلب)

منبع: اقتصاد بازار

استفاده حداکثری از توان داخلی فولاد سازان

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار فولاد، مدیر عامل فولاد مبارکه در رابطه با  اهداف صنعت فولاد کشور بیان کرد: این صنعت گام در مسیر روشنی گذاشته است به گونه ای که استقاده از توان داخلی، بومی سازی و ارتقای دانش و فناوری بر اساس معیارهای روز دنیا پیگیری می شود. (ادامه مطلب)

منبع: آهن پرایس

آخرین وضعیت کارخانه فولاد چابهار

مجتمع فولاد چابهار با ظرفیت نهایی ۳.۸ میلیون‎تن فولاد در منطقه آزاد چابهار با پیشرفت ۱۵ درصدی درحال ساخت است. به نظر می‌رسد بهره‌برداری فاز نخست آن تا دو سال دیگر زمان ببرد.

به گزارش ایسنا، شرکت فولاد مکران در سال ۱۳۹۳ به صورت سهامی خاص در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی منطقه آزاد تجاری چابهار به ثبت رسیده است. مجتمع فولاد چابهار در سال ۱۳۹۴ با حضور مسئولان وقت کلنگ‌زنی شد. فاز اول فولاد مکران بعد از دریافت مجوزهای زیست محیطی در حال حاضر در زمینی به وسعت ۳۰۰ هکتار در حال اجراست. افق تولید فولاد در چابهار سالانه ۱۰ میلیون فولاد است. (ادامه مطلب)

منبع: ایسنا

راهکارهای تعزیراتی قیمت‌ها را کنترل می‌کند؟

اتخاذ راهکارهای تعزیراتی برای مقابله با گران‌فروشی مسأله‌ای است که یک اقتصاددان آن را در راستای سیاست‌های دستوری در اقتصاد می‌داند و می‌گوید که این گونه اقدامات هرچند ممکن است به صورت آنی مؤثر باشد اما در بلند مدت نمی‌تواند مشکلات اقتصاد دولتی را حل کند.(ادامه مطلب)

منبع: ایسنا

کاهش قیمت فلزات پایه آغاز یک روند است؟

قیمت فلزات پایه این هفته کاهش یافته البته امروز این روند ادامه پیدا نکرده زیرا درباره حصول نتیجه مثبت در مذاکرات تجاری چین و آمریکا امیدهایی  پدید آمده است. واقعیت این است که شاخصهای بنیادی بازار فلزات پایه مثبت است و گاه کاهش قیمتها به دلایل زودگذر رخ میدهد. اما درباره آینده چه میتوان گفت؟ (ادامه مطلب)

منبع: بورس 24

راهکار نفوذ به بازارهای جهانی در تحریم

خبرگزاری فارس : سرپرست سازمان توسعه با تاکید بر تشکیل ستاد جنگ اقتصادی برای مقابله با تحریم‌ها گفت: برای توسعه صادرات به ارتشی بزرگ و قدرتمند از صادرکنندگان برای نفوذ به بازارهای جهانی نیازمندیم. محمدرضا مودودی در پاسخ به این سوال که برای توسعه تجارت خارجی کشور چه باید کرد، گفت: مهم‌ترین نکته در حوزه تجارت خارجی این است که راهبرد ما در این حوزه فارغ از اینکه در شرایط تحریم یا غیر تحریم باشیم، چه باید باشد و نکته مورد اهمیت دیگر در حوزه تجارت خارجی این است که آیا با توجه به ظرفیت‌های طبیعی، اقلیمی و بالقوه می‌توان سبد صادرات را تنوع بخشید و گسترش داد (ادامه مطلب)

تحقق رونق تولید در فولاد مبارکه

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار فولاد، با توجه به درصد  بالای تولید آهن اسفنجی کشور توسط  فولاد مبارکه، گزارش های اعلامی از سال ۹۷  حاکی از این است که  از ۲۴ میلیون تن آهن اسفنجی تولید شده در کشور سهم گروه فولاد مبارکه که شامل: ( فولاد هرمزگان، فولاد سفید دشت چهار محال و بختیاری، فولاد صبا، فولاد مبارکه اصفهان ) می باشد از این میزان تولید، بیش از ۱۰ میلیون و ۵۶۰ هزار تن است. در سال گذشته در واحد های احیای مستقیم ۱ و ۲ شرکت فولاد مبارکه ۷ میلیون و ۱۵ هزار تن، در فولاد هرمزگان، بیش از یک میلیون و ۶۹۱ هزار تن، در مجتمع فولاد سبا یک میلیون و ۲۵۱ هزار تن و در شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری بیش از ۵۵۴ هزار تن آهن اسفنجی تولید شده است. با توجه به اهمیت تولید فولاد و نقش آن دراقتصاد کشور عرضه ۷ میلیون و ۵۰ هزار تن انواع محصولات فولادی در برنامه سال ۱۳۹۸ شرکت فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا قرار گرفته است. که این میزان عرضه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶/ ۴ درصد رشد را نشان می‌دهد. (ادامه مطلب)

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال