تفاهم نامه همکاری آموزشی بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای و گروه خودروسازی سایپا منعقد شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نقل از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تفاهم نامه همکاری آموزشی بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و گروه خودروسازی سایپا با شعار «تأمین نیروی انسانی ماهر، ارتقای شاغلین، تضمین کیفیت خدمات و رضایت مندی مشتری»، به امضای علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  و سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودرو سازی سایپا رسید.

از مهم ترین موضوعات این تفاهم نامه، برنامه ریزی و اجرای طرح تعیین سطح مهارت نیروهای شاغل گروه سایپا تحت عنوان طرح «سنجش طرح مهارت، تضمین کیفیت مهارت، رضایت مندی مشتری»، برنامه ریزی و اجرای طرح «آموزش سفارش محور،اشتغال مهارت محور»  عنوان شده است.

برنامه ریزی و اجرای طرح آموزشی «نمایندگی های مجاز و خدمات پس از فروش سایپایدک، مراکز کارآموزی جوارکارگاهی، آموزش در محیط کارگاهی» و همچنین «کارخانجات تولیدی وابسته به گروه سایپا، مراکز کارآموزی جوار کارگاهی» از دیگر موضوعات این تفاهم نامه است.

در این تفاهم نامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور متعهد می شود برنامه ریزی و اجرای طرح سنجش مهارت، تضمین کیفیت خدمات و رضایت مندی مشتریان از طریق ارتقای مهارت شاغلین در مراکز کارآموزی جوارکارگاهی را انجام دهد.

همچنین همکاری در برنامه ریزی و اجرای طرح سنجش سطح مهارت، تضمین کیفیت خدمات و رضایت مندی مشتریان از طریق ارتقای مهارت گروه سایپا در سطح ملی را سازمان آموزش فنی و حرفه ای بر عهده دارد.

از دیگر تعهدات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، همکاری در راستای برنامه ریزی و اجرای طرح آموزشی و تسهیل و تسریع صدور مجوزهای مراکز کارآموزی جوارکارگاهی کارخانجات تولیدی وابسته به گروه و نمایندگی های مجاز سایپا یدک، مراکز آموزش جوار کارگاهی و آموزش در محیط کار واقعی است.

همکاری، تسهیل و تخفیف ویژه جهت آموزش های مهارتی، فنی و تخصصی همکاران شاغل و بازنشسته طرف دوم در کلیه مراکز آموزشی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور بر عهده گروه سایپا است.

از تعهدات گروه سایپا در این تفاهم نامه می توان: به فراهم سازی زمینه اشتغال مهارت آموختگان دوره های آموزشی بخش خصوصی و دولتی سازمان در نمایندگی های سایپا یدک در سراسر کشور از طریق ابلاغ طرح الزام ارائه گواهینامه مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای در حرفه های مهارتی:تعمیرکار اتومبیل سواری، تعمیرکار برق خودرو، اخلاق حرفه ای و مشتری مداری قبل از استخدام و جذب متقاضیان در نمایندگی های سایپا یدک با عنوان «طرح آموزش سفارش محور- اشتغال مهارت محور» اشاره کرد.

ترغیب نمایندگی های سایپا یدک در سراسر کشور  برای درخواست مجوز جوارکارگاهی و تامین زیرساخت های لازم مطابق ضوابط و مقررات سازمان به جهت اخذ مجوز مرکز کارآموزی جوار کارگاهی با عنوان طرح نمایندگی های مجاز سایپا یدک،مراکز کارآموزی جوار کارگاهی، آموزش در محیط کار و همکاری، تسهیل گری و زمینه سازی اجرای آموزش های دوگانه (محیط کار-کارگاه آموزشی) در مراکز جوارکارگاهی نمایندگی های سایپا در تفاهم نامه مذکور بر عهده گروه سایپا است.

از دیگر تعهدات گروه خودرو سازی سایپا، می توان به همکاری در تجهیز و بروز رسانی کارگاه های آموزشی و کارگاه های سنجش مهارت برای  اجرای طرح تعیین سطح مهارت نیروهای شاغل سایپا یدک با استفاده از توانمندی و قابلیت های طرفین در مراکز ثابت آموزش فنی و حرفه ای  استان ها و مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های سازمان با عنوان «طرح سنجش سطح مهارت –  تضمین کیفیت خدمات- رضایت مندی مشتری» نام برد.

منبع: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

فهرست