به بهانه دهم تیرماه؛ روز صنعت و معدن

کشور ایران با داشتن یک درصد جمعیت جهان، بیش از 7 درصد منابع معدنی دنیا را در اختیار داشته و در میان 15 قدرت معدنی جهان جایگاه ویژهای را به خود اختصاص داده است . قسمت عمدهای از این منابع معدنی در صنایع مادر نظیر صنعت فولاد هزینه شده و بطور مستقیم بر GDP تاثیر گذار هستند. به گزارش انجمن جهانی فولاد، ایران به عنوان زرگترین تولید کننده فولاد خاورمیانه، در سال 2018 توانسته است با دو پله صعود به نسبت سال قبل، جایگاه یازدهم تولید فولاد در جهان را به خود اختصاص دهد(ادامه مطلب).

1 خرداد، روز بهره وری و بهینه سازی مصرف

ظرفیتهای بالفعل شده انقلاب صنعتی چهارم در مدیریت دارایی ها

با ظهور انقلاب صنعتی چهارم، نسل جدیدی از مدیریت دارایی­ها (ASSET MANAGEMENT) را در صنایع شاهد هستیم. از ابتدای قرن بیستم تاکنون، و با ظهور نسل چهارم ماشین­آلات صنعتی، پایش وضعیت دارایی­ها، بویژه دارایی­های فیزیکی،  با بهره­گیری از ظرفیتهای فناوری اطلاعات و ارتباطات روند رو به رشدی داشته است. جایی که قدرت بالای سامانه­های پایشی، هر نوع محیط صنعتی را وادار به تحلیل عملکرد خودش در کمترین زمان ممکن خواهد کرد و نتایج حاصل از این تحلیل چه به صورت خودکار و چه به صورت سنتی، منجر به کاهش هزینه­های نت بویژه نت پیشبینانه و پیشگیرانه و بهبود راندمان تولید خواهد شد.(ادامه مطلب)

28اردیبهشت، روز بزرگداشت حکیم عمر خیام

عُمَر خَیّام نیشابوری(زادهٔ ۲۸ اردیبهشت ۴۲۷ در نیشابور – درگذشتهٔ ۱۲ آذر ۵۱۰ در نیشابور) فیلسوف، ریاضی‌دان، ستاره‌شناس ورباعی‌سرای ایرانی در دورهٔ سلجوقی است.  آوازهٔ وی بیشتر با انگیزه نگارش رباعیآتش است که شهرت جهانی دارد. افزون بر آن‌که رباعیات خیام را به بیشترِ زبان‌های زنده برگردان نموده‌اند، ادوارد فیتزجرالد، رباعیات او را به زبان انگلیسی برگردانده است که مایهٔ شهرت بیشتر وی در مغرب زمین شده‌است. یکی از برجسته‌ترین کارهای وی را می‌توان سر و سامان دادن و سرپرستی محاسبات گاه‌شماریایران در زمان وزارت خواجه نظام‌الملک دانست؛ محاسبات منسوب به خیام در این زمینه، هنوز معتبر است و دقتی به مراتب بالاتر از تقویم میلادی دارد. نقش خیام در حل معادلات درجه‌سوم و مطالعاتش دربارهٔ اصل پنجم اقلیدس نام او را به عنوان ریاضی‌دانی برجسته در تاریخ علم ثبت کرده‌است.

25 اردیبهشت، روز بزرگداشت فردوسی

ابوالقاسم فردوسی طوسی (زادهٔ ۳۲۹ هجری قمری – درگذشتهٔ ۴۱۶ هجری قمری، در طوس خراسان شاعر حماسه‌سرای ایرانی و سرایندهٔ شاهنامه، حماسهٔ ملی ایران، است. برخی فردوسی را بزرگ‌ترین سرایندهٔ پارسی‌گو دانسته‌اند که از شهرت جهانی برخوردار است. فردوسی را حکیم سخن و حکیم طوس گویند. شاهنامه پرآوازه‌ترین سرودهٔ فردوسی و یکی از بزرگ‌ترین نوشته‌های ادبیات کهن پارسی است.فردوسی در هنر سخنوری آشکارا وامدار گذشتگان خویش و همهٔ آنانی است که در سده‌های سوم و چهارم هجری،زبان فارسی را به اوج رساندند و او با بهره‌گیری از آن سرمایه، توانست مطالب خود را چنین درخشان بپردازد.

10 اردیبهشت، روز ملی خلیج فارس

همانطور که می‌دانیم، دهم اردیبهشت ماه درتقویم ایران عزیز به نام روز ملی خلیج فارس نام گذاری شده است. برما لازم است به پاس ازخودگذشتگی های ملت سرافراز ایران در طول تاریخ، همچون رشادت ها در مقابل اشغال متجاوزین پرتغالی و آنچه در هشت سال دفاع مقدس بر خلیج فارس گذشته است، ضمن گرامیداشت این روز عزیز، به همه جهانیان یادآور شویم که پرچم پرافتخار ایران اسلامی عزیزمان در نقطه نقطه وطن برافراشته است و نسل جوان مسلمان، همواره در حال رویش می باشد. به عبارتی دیگر سلاح عشق و اعتقاد هنوز در دستان همت‌ها، باکری‌ها و صیاد شیرازی‌هاست.

به امید ایرانی سربلند.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال