وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اینکه در چهارشنبه این هفته با جمعی از کارگران در محضر رهبر معظم انقلاب حاضر بودیم، گفت:  یاد و نام و خاطره شهدای گرانقدر اسلام از صدر انقلاب مخصوصا شهدای کارگر را گرامی می‌دارم و به کارگران که ستون فقرات اقتصاد کشور هستند، تبریک عرض می‌کنم.

به گزار ش مرکز روابط عمومی و ارتباطات صندوق بازنشستگی فولاد، محمد شریعتمداری ادامه داد: جامعه کارگری قشری است که همواره در کنار مردم قرار گرفته در حالی که دشمن سعی داشت در صفوف ملت رخنه ایجاد کند کارگران در صفوف ملت بودند و نگذاشتند رخنه‌ای در این طبقه اصیل به وجود بیاید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال رهبرمعظم انقلاب در بیانات خود درخصوص فرهنگ کار و توجه به اصل کار به عنوان اقدامی فرهنگی و مضرات بیکاری توضیح دادند. ایشان فرمودند امسال سال رونق تولید است و قوام تولید به وجود کارگر وابسته است؛ ما باید ارزش کار را بیشتر بگوییم. تاکید ایشان این بود که نفس کار یک ارزش است و نه یک نیاز؛ بلکه کار در تامین نیازهای روحی انسان جایگاه رفیعی دارد و این مساله نکته مهمی بود.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: مهم‌ترین رکن در موضوع رونق تولید توجه به معیشت کارگران است. ما تلاش کردیم در روزهای پایانی سال گذشته در یک سه جانبه‌گرایی بین کارگر و کارفرما و دولت تلاش کردیم تا حدودی فاصله بین حداقل سبد معیشت کارگران با حداقل دستمزد را ثابت نگه داریم. حتی نتوانستیم آن را به طور کامل رفع کنیم و از این بابت نگران هستیم و می‌خواهیم در این زمینه قدم‌های موثرتری برداشته شود.

وی افزود :  ما باید مجربان و تجربه آنان را در کنار اتکا به نوآوری ، خلاقیت ، نشاط ، تلاش ، دلیری و شجاعت نیروی جوان قرار دهیم تا کار را پیش ببریم .

وی افزود : انقلاب ما به این ترتیب اداره شد امروز نیز اتکای ما باید به جوان عزیز کشور باشد و در این زمینه نیز عمل کنیم و شعار ندهیم .

وزیر کار افزود : ما در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آن عمل کردیم و این راه را ادامه خواهیم داد و به لوازم آن نیز تن خواهیم داد.

وی افزود : باید شفافیت کامل باشد همه باید در جریان همه مسایل قرار بگیرند . به این شکل رونق تولید اتفاق می افتد و به این شکل مردم دلگرم می شوند و اعتماد عمومی افزایش می یابد و سرمایه اجتماعی رشد پیدا می کند.

منبع: وبسایت صندوق بازنشستگی فولاد ایران