مرکز خدمات تولید

شرکت خدمات عمومی فولاد ایران در راستای کسب جایگاه مطمئن در صنعت فولاد، علاوه بر حضور فعال در چرخه خرید و فروش محصولات فولادی، از سال 1376 اقدام به توسعه و راه ­اندازی مرکز خدمات تولید نموده است که در آن مجموعه، فعالیت­های متنوع برش محصولات فولادی و انبارداری مکانیزه صورت می ­گیرد. این مرکز با مساحت 30 هزار متر مربع متشکل از انبارهای سرپوشیده و روباز در منطقه صنعتی شورآباد تهران واقع گردیده است و با در اختیار داشتن انواع ماشین­ آلات برش گرم، سرد، نواربر، تولید کرکره، z و ذوزنقه در ابعاد مختلف، جرثقیل­های سقفی و دروازه­ای، لیفتراک و سایر تجهیزات مورد نیاز و همچنین کادر فنی مجرب، به ارائه خدمات تبدیلی و انبارداری می ­پردازد. شایان ذکر است این شرکت به واسطه دارا بودن مرکز خدمات تولید، به عنوان یکی از مراکز خدماتی مجتمع فولاد مبارکه اصفهان دارای سهمیه سالانه دریافت انواع محصولات آن مجتمع است و بر اساس سفارش مشتریان، انواع ورق مبارکه را با مشخصات و ابعاد مورد نظر برش داده و به صورت خرده ­فروشی با کیفیت متمایز و قیمت رقابتی در اختیار مصرف­ کنندگان قرار می­ دهد.

معرفی انبار مرکز خدمات تولید

حضور فعال در زنجیره لجستیک صنعت فولاد، یکی از سیاستهای شرکت خدمات عمومی فولاد بوده است که در این راستا ایجاد زیرساختهای لازم برای تبدیل شدن این شرکت به یکی از مهم ترین حلقه‌های ارتباطی بخش  تولید و مصرف فولاد در دستور کار قرار گرفته است. این شرکت با درک نیاز مصرف‌کنندگان نهایی و تجار فولاد در خصوص لزوم اطمینان به صحت و سرعت عملیات انبارداری و خدمات برش و نیز لزوم تلفیق آنها جهت کاستن از هزینه‌های حمل و نقل، با سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی دقیق، تأمین فضاهای باز و سرپوشیده و تهیه تجهیزات توزین، جابجایی و سیستمهای حفاظتی پیشرفته در انبار شرکت، شرایط مناسبی را برای ارائه خدمات به مشتریان فراهم آورده است که منجر به کاهش هزینه مبادله و کنترل ریسکهای سیستماتیک و غیرسیستماتیک بازرگانی و تبدیل فولاد برای تجار و تولیدکنندگان می‌شود. بخشی از توانمندیهای این انبار شامل موارد زیر می‌باشد:

  • سوله های سرپوشیده به وسعت 6000 متر مربع با ظرفیت 10هزار تن برای نگهداری ورق‌های روغنی و سرد
  • انبار روباز به وسعت 24000 متر مربع با ظرفیت 100 هزار تن برای نگهداری ورق و انواع محصولات فولادی
  • تعداد 6 دستگاه جرثقیل سقفی با ظرفیتهای مختلف از 18 تا 35 تن
  • تعداد 2دستگاه جرثقیل های دروازه ای با ظرفیت 10 و 32 تن
  • نیروهای ورزیده و متخصص در امور خدمات، بارگیری و …
  • باسکول مجهز و دیجیتالی با ظرفیت 60 تن
  • تعداد 2 دستگاه لیفتراک با ظرفیت 10 تن
  • بهره گیری از پیشرفته ترین سیستم‌های حفاظتی و نظارتی

شرکت خدمات عمومی فولاد ایران امیدوار است که با شناساندن ظرفیتهای فیزیکی، تکنولوژی و انسانی فراهم آمده در انبار شرکت، بتواند از این مزیت رقابتی خود به نحو احسن در جهت ارائه خدمات نوین انبارداری به مشتریان استفاده کند.

معرفی ماشین آلات مرکز خدمات تولید

خط نواربر 3/0 تا 3 میلیمتر

این خط جهت تبدیل کلاف‌های نورد سرد به نوارهای فولادی کالاف شده از ضخامت 3/0 تا 3میلیمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. کویل‌گیر این خط 15 تنی است و ورق‌هایی با عرض 800 الی 1500میلیمتر قادر به استفاده در این خط نواربر است. این دستگاه قادر است با سرعت مناسب هر نوع نوار با عرض‌های درخواستی را تولید نماید. ظرفیت سالیانه این دستگاه بیست و چهار هزار تن است.

خط نواربر 1 تا 6 میلیمتر

این خط جهت تبدیل کلاف‌های نورد سرد به نوارهای فولادی کالاف شده از ضخامت 1 تا 6 میلیمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. کویل‌گیر این خط 25 تنی است و ورق‌هایی تا عرض 1500میلیمتر را به نوارهای فولادی تبدیل می‌نماید. این دستگاه هر نوع نوار با عرض‌های درخواستی را تولید نموده و کیفیت بالا و سرعت مناسب از دیگر مزایای این خط است. ظرفیت سالیانه این دستگاه بیست و چهار هزار تن است.

خط برش گرم 6 تا 20 میلیمتر

این دستگاه جهت تبدیل کلاف‌های فولادی نورد گرم به ورق در ابعاد مختلف از ضخامت 6 تا20 میلیمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این دستگاه می‌توان جهت کویل‌هایی تا عرض 1800میلیمتر استفاده کرد. میز بسته‌بندی استاندارد از دیگر قابلیت‌های این دستگاه است. ظرفیت این خط سالیانه شصت هزار تن است.

خط برش گرم 5 تا 8 میلیمتر

این دستگاه جهت تبدیل کلاف‌های فولادی نورد گرم به ورق در ابعاد مختلف از ضخامت 5 تا 8 میلیمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. کویل‌گیر این دستگاه قادر به استفاده از کویل‌هایی تا وزن 25تن است. همچنین از این دستگاه می‌توان جهت کویل‌هایی تا عرض 1600میلیمتر استفاده کرد. دارا بودن میز بسته‌بندی و بسته‌بندی استاندارد از دیگر قابلیت‌های این دستگاه است. ظرفیت این خط سالیانه 33.600 تن است.

خط برش گرم 2 تا 6 میلیمتر

این دستگاه جهت تبدیل کلاف‌های فولادی نورد گرم به ورق در ابعاد مختلف از ضخامت 2 تا6 میلیمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. کویل‌گیر این دستگاه قادر به استفاده از کویل‌هایی تا وزن 25تن است. همچنین از این دستگاه می‌توان جهت کویل‌هایی تا عرض 1500میلیمتر استفاده کرد. دارا بودن میز بسته‌بندی و بسته‌بندی استاندارد از دیگر قابلیت‌های این دستگاه است. ظرفیت این خط سالیانه 19.200 تن است.

خط برش سرد 3/0 تا 3میلیمتر

این خط کامل جهت تبدیل کلاف‌های فولادی نورد سرد و کلاف‌های گالوانیزه به ورق در ابعاد مختلف از ضخامت 3/0 تا 3میلیمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. سرعت بسیار بالا به همراه دستگاه تسطیح کننده ترکیبی از سرعت به همراه کیفیت بالا به این خط برش داده است. کویل‌گیر این دستگاه 15تنی بوده و کویل‌هایی با عرض 800 الی 1300میلیمتر قابل استفاده در این خط است. این خط داراری دو میز بسته‌بندی جهت جلوگیری از وقفه در حین کار است. ظرفیت این خط سالیانه  14.400 تن است.

خط نازک بر 1 تا 5 میلیمتر

این خط برای برش عرضی کویل‌های نواربری شده از ضخامت 1 تا 5 میلیمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. کویل‌گیر این خط 7تن است و می‌تواند کویل‌های نواربری شده تا عرض 60 میلیمتر را برش دهد. این دستگاه قادر است با بهره‌گیری از میز بسته‌بندی خود، محصولات برش داده شده را بسته‌بندی و با بهترین کیفیت در اختیار مشتریان قرار دهد.

خط تولید تمام اتوماتیک Z

این کلاف‌های باریک نواربری شده را به مقاطع فولادی (Z) تبدیل نماید. Z تولیدی این خط سایز 180میلیمتر بوده و قادر است ورق‌هایی با ضخامت 2 تا 3میلیمتر را به  تبدیل کند. عمده استفاده Z تولید شده در سقف لوله می‌باشد. ظرفیت سالیانه این دستگاه دوازده هزار تن در سال است.

فهرست