معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: کمک به توسعه بخش تعاون و حمایت جدی‌تر از تعاونی‌ها ضروریست

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که اجرای طرح تاب (تعاون، اشتغال و بازار) در کشور نیازمند تخصیص اعتبارات بودجه است بر ضرورت حمایت و تسهیل‌گری هرچه بیشتر از تعاونی‌ها در سال رونق تولید تاکید کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نقل از ایسنا، محمد جعفر کبیری، کمک به توسعه بخش تعاون و حمایت جدی‌تر از تعاونی‌ها در سال رونق تولید را مورد تاکید قرار داد و گفت: در این راستا نیازمند کاهش بروکراسی‌های اداری و تسهیل‌گری در حوزه تعاون هستیم.

وی با اشاره به اختصاص مبلغ هزار میلیارد تومان برای کمک به افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون، گفت: با مساعدت مجلس در بودجه امسال ۱۰۰۰ میلیارد تومان به منظور افزایش سرمایه بانک درنظر گرفته شده است. معتقدیم منابع سرمایه‌ای مقدمه شروع هر فعالیت و کسب و کاری است و از این جهت بانک توسعه تعاون به عنوان یک بانک توسعه‌ای نیازمند اتکا به ظرفیت سرمایه‌ای خود است.

کبیری افزود: با وجود آنکه اعتبار هزار میلیارد تومانی از سوی سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شده ولی هنوز به اجرا در نیامده که در صورت تخصیص موجب توسعه بخش تعاون و افزایش توان تسهیلات دهی به تعاونگران خواهد شد.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره تاسیس بانک تعاون در کشور گفت: اتاق تعاون ایران پیشنهادی به منظور تاسیس بانک تعاونی سهام عام مطرح کرده که پیگیر آن هستیم. برخی تعاونی‌های اعتباری در گذشته به دلیل عدم نظارت و سوء مدیریت مشکلاتی را به وجود آوردند که معتقدیم باید اعتماد از دست رفته نسبت به این تعاونی‌ها برگردد تا نگاهها به تشکیل بانک و تعاونی‌های اعتباری تغییر یابد.
وی همچنین درباره اجرای طرح تاب (تعاون، اشتغال و بازار) اظهار کرد: هدف طرح تاب تثبیت شغل در بخش تعاون و کمک به توسعه و بهره‌وری تعاونی‌های دانش بنیان با رویکرد حمایت از تعاونی‌های اشتغالزا و تولیدات بازار محور است. این طرح برای اجرا نیازمند اعتبار از محل تبصره ۱۸ بودجه ۹۸ است.

منبع: سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

لینک کوتاه: لینک

۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۸
کد خبر : ۱۷۶,۷۰۲
فهرست