معوقات بازنشستگان فولاد از این ماه پرداخت می شود

نشست خبری مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد در خصوص تشریح جزئیات پرداخت معوقات بازنشستگان فولاد با حضور خبرنگاران رسانه های گروهی و شبکه های تلویزیونی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد، دکتر مسرور در ابتدای این نشست با بیان اینکه موضوع مطالبات معوق یکی از موضوعات حائز اهمیت برای بازنشستگان فولاد بود، گفت: در واقع، بازنشستگان فولاد از سال ۱۳۹۱ یک سری مطالبات و معوقاتی دارند که این موضوع از همان شروع به کار تیم مدیریتی جدید صندوق در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در این خصوص همزمان با اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح نظیر هیات امنای تامین اجتماعی و سایر صندوق های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برنامه ریزی برای تامین منابع مالی اجرای این طرح انجام شد.

مسرور گفت: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده و با حمایت های دکتر شریعتمداری وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر ارکان صندوق مجوزهای لازم اخذ شد و از مرداد ماه معوقات بازنشستگان در دو یا سه قسط پرداخت خواهد شد. بنابراین انتظار می رود تا پایان مهرماه، پرداخت این معوقات پایان یابد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد عنوان کرد: تامین مالی پرداخت مطالبات بازنشستگان از محل سود سرمایه گذاری ها حاصل شده است.

مسرور در ادامه این نشست خبری به موضوع متناسب سازی حقوق بازنشستگان فولاد اشاره و تصریح کرد: این موضوع یکی از برنامه های اساسی ماست و در این خصوص باید مجوزهای لازم اخذ شود و منابع مالی جهت اجرای آن تامین گردد. در صدد هستیم پس از پایان پرداخت معوقات، متناسب سازی حقوق بازنشستگان را نیز اجرایی کنیم.

وی همچنین به برخی دیگر از اقدامات صندوق فولاد در طول شش ماه اخیر اشاره و عنوان کرد: بهینه سازی پرتفوی صندوق با هدف افزایش بازدهی دارایی ها را به طور جدی دنبال می کنیم. معمولا صندوق های بازنشستگی بخشی از هزینه های خود را از محل حق بیمه ها تامین می کنند. این عدد در صندوق فولاد بسیار پایین است زیرا حدود ۵ هزار نفر به صندوق حق بیمه می دهند و ۸۷ هزار نفر مستمری دریافت می کنند. بنابراین بهینه سازی پرتفوی صندوق یکی از اولویت های ما برای تامین منابع است. ضمن اینکه در این مدت توانستیم بخشی از سهام وثیقه صندوق را آزاد نماییم.

وی با اشاره به افتتاح طرح های توسعه ای شرکت های زیر مجموعه صندوق در سال جاری افزود: مهم ترین این پروژه ها پروژه گندله سازی شرکت سنگ آهن مرکزی است که در اواسط شهریورماه توسط رئیس جمهور افتتاح خواهد شد. در این پروژه ۲۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار می شوند.

مسرور ادامه داد: این پروژه در راستای تکمیل زنجیره ارزش شرکت سنگ آهن مرکزی اجرا شده و با افتتاح آن ارزش افزوده مطلوبی حاصل خواهد شد. ضمن اینکه پروژه تامین برق کارخانه گندله سازی و همچنین پروژه های آب و فاضلاب نیز در ماه های آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی در خصوص ادغام و انحلال شرکت های زیان ده نیز گفت: برنامه ریزی های لازم در این مورد صورت گرفته و طی ماه های آینده شرکت های زیان ده و غیر سودده یا ادغام و یا منحل خواهند شد.

مسرور ادامه داد: شرکت های دخانیات، سنگ آهن مرکزی، زغالسنگ کرمان و معادن اسفندقه نیز مراحل ورود به بورس را طی می کنند.

مسرور با اشاره به ضعف صنایع در بازاریابی و صادرات گفت: شرکت خدمات عمومی فولاد یکی از شرکت های زیرمجموعه صندوق است که درصدد هستیم آن را به یک شرکت مدیریت صادرات توانمند تبدیل کنیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد در ادامه سخنانش با تشریح خدمات رفاهی به بازنشستگان فولاد در ماه های اخیر گفت: با امضای تفاهم نامه با صندوق کارآفرینی امید تسهیلات قرض الحسنه به بازنشستگان متقاضی پرداخت خواهد شد. ضمن اینکه تفاهم نامه ای با معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت کار جهت استفاده بازنشستگان فولاد از امکانات رفاهی این وزارتخانه منعقد نموده ایم. همچنین ثبت نام از بازنشستگان برای پرداخت وام لیزینگ خودرو از مدتی قبل آغاز شده است.

وی با اشاره به دو پروژه صندوق فولاد در حوزه گردشگری گفت: یکی از این پروژه ها نوسازی  مجتمع گردشگری گاجره است که مجوزهای لازم در این خصوص اخذ شده و عملیات نوسازی آن به زودی آغاز خواهد شد تا امکان استفاده بازنشستگان و عموم مردم از این مجتمع فراهم گردد. همچنین پروژه دیگری در خصوص اراضی صندوق در کیش در برنامه داریم که پس از رفع مشکلات، با انعقاد تفاهم نامه آن با سازمان منطقه آزاد کیش در ماه های آینده پروژه مناسبی را انشاالله اجرایی کنیم.

منبع: صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد

فهرست