پیام وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام

ه گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، متن پیام محمد شریعتمداری به شرح ذیل است:
پانزدهم رمضان، سالروز ولادت با سعادت امام حسن مجتبی(ع)، دومین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، منبع و مظهر اخلاص، درایت،مهربانی،بخشش،احسان و نیکی است. آن امام همام که به حسن خلق شهره بود با دستگیری مستمندان و ایتام، بذل مهربانی و کرم خود، دل آنان را خشنود و جامعه را از برکت وجود خود بهره مند می‌ساخت.
در نیمه ماه مبارک رمضان، این ماه پر خیر و برکت، امام حسن(ع)، تجلی جلوه خداوندی،از تبار پاک ترین و شریف ترین انسان ها، پا به عرصه وجود گذاشت و با حضورش آسمان را غرق در نور و روشنائی کرد.
امام حسن مجتبی (ع)، اسوه و الگوی بی‌نظیر فروتنی،کرم،سخا،نوع دوستی و خدمت به خلق بود  که زندگی بی بدیلش می تواند برای ما مسلمانان چراغ راهی باشد تا بتوانیم با پراکندن عطر مهربانی،عطوفت و دستگیری نیازمندان و محتاجان، دنیا را به مکانی بهتر برای زیستن تبدیل سازیم.

در ادامه این پیام آمده است: ایشان اسوه کرامت و ایثار بودند و با بخشش و انفاق فراوان، موجب ایجاد الفت و همدلی در میان مردم می شدند. درکنار خصلتهای اخلاقی و انسانی بسیاری که داشتند به جود و بخشندگی نیز معروف  و از این حیث از برجستگی و عظمت خاصی برخوردار بودند.
اینجانب ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات، روز ایثار، روز احسان، میلاد دومین اختر تابناک امامت را به همه هموطنان شریف و مردم عزیز کشورمان، تبریک عرض می کنم، از خداوند متعال می خواهم توفیق عبادات و بندگی بیشتر در این ماه مبارک و حرکت در مسیر آن امام بزرگوار را به ما عنایت فرماید.

منبع: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

فهرست