گذر از مرز تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن کلاف گرم

فولاد مبارکه اصفهان

با تلاش و همدلی کارکنان مجتمع فولاد سبا در سال رونق تولید و در یازده ماه منتهی به بهمنماه سال جاری، تولید کلاف گرم در این مجتمع به یک میلیون و ۲۳۹ هزار تن رسید.

مدیر مجتمع فولاد سبا ضمن اعلام این خبر و با قدردانی از عملکرد کارکنان این مجتمع گفت: این رکورد نسبتبه مدت مشابه سال قبل رشد ۱۱٫۷ درصدی داشته است.
مصطفی عطاییپور خاطرنشان کرد: از این میزان تولید حدود ۸۰ درصد آن مربوط به ورقهای ضخامت ۲ میلیمتر با کیفیت مطلوب است که یکی از محصولات پرکاربرد در تولید لوله و پروفیل در کشور به شمار میرود.
وی با بیان اینکه در سال گذشته، تولید در مجتمع فولاد سبا یک میلیون و ۱۹۴ هزار و ۶۰۰ تن بوده است گفت: رکورد جدید علیرغم محدودیتهای زیاد در تأمین مواد اولیه، قطعات و متریال مصرفی باکیفیت در کلیۀ خطوط تولید به دست آمد.
مدیر مجتمع فولاد سبا تلاش حداکثری مدیریت و کارکنان این مجتمع، تأمین حداکثری مواد اولیه و قطعات، بهرهگیری از تجارب ارزشمند گذشته، افزایش سرعت تولید در خطوط مختلف تولید ازجمله فولادسازی، ریختهگری و نورد گرم و همچنین از کاهش توقفات اضطراری و افزایش کیفیت آهن اسفنجی تولیدشده در این مجتمع را مهمترین دلایل ثبت این رکورد دانست.
عطاییپور در بخش دیگری از سخنان خود از آمادهسازی فعالیتهای نوسازی اتوماسیون نورد گرم و ریختهگری و همچنین از آمادهسازی عملیات نصب قفسۀ هفتم نورد گرم سبا در آیندۀ نزدیک خبر داد.
وی در بخش پایانی سخنان خود ضمن قدردانی از تلاش کارکنان و حمایتهای مدیریت ارشد فولاد مبارکه اظهار امیدواری کرد در ادامۀ این روند موفقیتآمیز همچنان شاهد تثبیت شرایط موجود خطوط تولید و دستیابی به اهداف از پیش تعیینشده در مجتمع فولاد سبا باشیم.

منبع: شرکت فولاد مبارکه اصفهان

فهرست