پیرو دستورات مقام عالی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی مبنی بر بازدید و نظارت از پروژه های در دست اقدام، جناب آقای هاشمی منش سرپرست صندوق بازنشستگی فولاد و هیئت همراه صبح دیروز دوشنبه ۲۹ مهرماه در سفر یک روزه خود به بافق از پروژه گندله سازی سه چاهون بازدید و میزان پیشرفت طرح را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و ارتباطات صندوق بازنشستگی فولاد، هاشمی منش در جریان این بازدید با اشاره به تامین مواد معدنی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق گفت: برای تامین مواد سنگ آهن مرکزی، دو معدن دیگر برای استخراج تعریف شده که در حال طی مراحل قانونی است و با این اقدام سنگ آهن از بن بست تامین مواد خارج می‌شود.

مدیر عامل طرح گندله سازی سه چاهون سنگ آهن مرکزی بافق نیز در حاشیه این بازدید اظهار داشت : طرح گندله سازی سه چاهون ظرفیت تولید پنج میلیون تن گندله در سال و قابلیت مصرف در احیای مستقیم را دارد.

شفیع افزود: تاکنون یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای این طرح هزینه شده و حدود هزار میلیارد تومان دیگر نیز برای اتمام تمام واحد‌ها نیاز است.

مدیرعامل طرح گندله سازی سه چاهون سنگ آهن مرکزی بافق با اشاره به اینکه چشم انداز اتمام این طرح تا پایان سال جاری است، گفت: در حال حاضر این طرح حدود ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و توانسته برای یکهزار و ۲۰۰ نفر اشتغالزایی کند.

شفیع افزود: پیش بینی می‌شود با بهره برداری از این طرح برای ۶۰۰ نفر به صورت مستقیم و برای یکهزار و ۸۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال زایی شود.

مدیرعامل طرح گندله سازی سه چاهون سنگ آهن مرکزی بافق به تحقق اقتصاد مقاومتی در این مجموعه اشاره کرد و گفت: باتوجه به تحریم‌های تحمیل شده، برخی از شرکت‌ها عدم همکاری خود را اعلام کردند، اما با تکیه بر توان داخلی توانسته ایم مشکلات را حل کنیم.

*دیدار اعضای شورای اسلامی شهر بافق با سرپرست صندوق بازنشستگی فولاد

اعضای شورای اسلامی شهر و شهرستان بافق صبح دیروز با حضور در مجموعه گندله سازی سه چاهون با آقای هاشمی منش دیدار و در خصوص مسائل اصلی شهر و شرکت سنگ آهن مرکزی گفتگو کردند.

حسن محمدی رئیس شورای شهر بافق در ابتدای سخنان خود ضمن خوش آمدگویی یادآور شد: مردم و شورای اسلامی شهر همه بر این باورند که پروژه گندله سازی سه چاهون به عنوان قلب تپنده شرکت و شهرستان باید هر چه سریعتر راه اندازی شود .

*دیدار سرپرست صندوق بازنشستگی فولاد با فرماندار بافق

جناب آقای هاشمی منش سرپرست صندوق بازنشستگی فولاد کشور در ادامه برنامه های سفر خود به همراه مدیرعامل محترم شرکت سنگ آهن مرکزی ظهر دیروز با حضور در فرمانداری بافق با محمد زاده رحمانی فرماندار بافق دیدار و گفتگو کردند.

فرماندار بافق نیز ضمن خوش آمدگویی با اعلام حمایت از مجموعه شرکت سنگ آهن مرکزی و هر گونه کمک به جهت بهره برداری از این پروژه ملی بیان کرد: افتتاح این پروژه باعث بالا رفتن راندمان کاری و افزایش تولید می شود که منافع آن نه تنها برای شهرستان که استان و کشور خواهد بود.

هاشمی منش نیز در این دیدار از حمایت ها و کمک های فرماندار بافق از مجموعه سنگ آهن مرکزی تقدیر نمود.

*دیدار سرپرست صندوق بازنشستگی فولاد با امام جمعه بافق

جناب آقای هاشمی منش و هیات همراه با حضور در دفتر امام جمعه بافق با حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی دیدار و گفتگو کردند. امام جمعه بافق در این دیدار خواستار تسریع در افتتاح پروژه گندله سازی شد.

وی از حسن توجه وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و سرپرست صندوق بازنشستگی فولاد کشور به مجموعه سنگ آهن مرکزی تشکر و قدردانی کرد.

منبع: سایت صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد

لینک کوتاه: لینک

فهرست