جلسه روسای کانون های بازنشستگی فولاد با مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد در محل سالن تلاش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد، در ابتدای این جلسه چند تن از روسای کانون های بازنشستگی فولاد مطالب مورد نظر خود را بیان نمودند.
سپس دکتر مسرور در سخنانی با اشاره به جلسه سال گذشته و تمجید از رشد و بالندگی کانون ها به بیان دستاوردهای صندوق پرداخت.
وی تصریح کرد: زمانی که در اواخر بهمن ۹۸ کار خود را در صندوق شروع کردیم اکچوئری مصوب شده صندوق فولاد حدود ۹ هزار میلیارد تومان بود. مدیران صندوق با تلاشی سخت و خستگی ناپذیر موضوع را پیگیری کردند تا سرانجام اکچوئری مصوب شده به ۵۹ هزار میلیارد تومان رسید.
مسرور ادامه داد: در سال ۹۸ و به دلیل عدم انضباط مالی شرکت های تحت پوشش تعداد بندهای حسابرسی صندوق ۳۹ بند بود که اکنون این بندها به ۱۹ بند کاهش یافته و این موضوع نشاندهده این است که وضعیت شرکت ها مطلوب تر شده است به گونه ای صندوق اکنون شرکت زیان ده ندارد.
وی با بیان اینکه دولت ۶۰ درصد بودجه صندوق را پرداخت می کند و ۴۰ درصد مابقی از منابع داخلی صندوق تامین می شود گفت: تنها دو درصد از هزینه های بازنشستگان از محل حق بیمه و کسورات دریافتی تامین می شودو این بدان معنی است که ورودی و خروجی صندوق هیچ تناسبی باهم ندارد در حالی که در سایر صندوق ها بخش قابل توجهی از هزینه ها از محل دریافت حق بیمه است.
مسرور اظهار داشت: صندوق فولاد تنها صندوقی بود که همسان سازی و متناسب سازی را بدون دریافت ریالی از دولت و با اتکا به منابع داخلی خود اجرا کرد. در سال گذشته ۷۵۰ میلیارد تومان منابع اجرای همسان سازی شد که از محل سود شرکت ها تامین اعتبار صورت گرفت.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد ادامه داد: متوسط حقوق بازنشستگان در اسفند ۹۸، سه میلیون و هفتصد هزار تومان بود که این مبلغ اکنون به شش میلیون و نهصد هزار تومان رسیده است.
وی افزود: ما تا روزی که مدیریت صندوق را عهده دار باشیم وظیفه مان را به طور کامل انجام خواهیم داد.
مسرور با اشاره به پرداخت معوقات و افزایش حق عائله مندی گفت: این موارد موضوعاتی بود که باید مجوز آن از هیات امنا اخذ می شد که الحمدالله با پیگیری مدیران صندوق و همراهی هیات امنا اجرا شد و در حال حاضر موضوع پرداخت فوق العاده ایثارگری و سختی کار را در دستور پیگیری داریم.
وی، توسعه خدمات الکترونیک بازنشستگان، کاهش زمان پرداخت هزینه های درمانی، افزایش حق سرانه درمان و به نتیجه رساندن بسیاری از پرونده های حقوقی را از دیگر دستاوردهای صندوق برشمرد و گفت: همسان سازی بر اساس ضوابط و مقررات مربوطه اجرا شد و فرمول محاسبه آن نیز در سایت صندوق قرار گرفت با این حال چنانچه ابهاماتی درباره این موضوع باشد آن را بررسی خواهیم کرد.
وی در پایان گفت: ما در خصوص احقاق حقوق بازنشستگان هیچ گونه تنگ نظری نداریم زیرا حق بازنشسته از نظر من حق الناس است.

منبع: صندوق بازنشستگی فولاد

فهرست