وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با صدور حکمی، رضا مسرور را به سمت مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد منصوب نمود.

در بخشی از این حکم آمده است:« انتظار می رود در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید با رعایت قانونمداری، سعی و تلاش مضاعف در بعد نظارتی، استقرار انضباط مالی، مد نظر قرار دادن منافع و مصالح بازنشستگان عزیز و ارتقای جایگاه آن صندوق، تمهیدات لازم را در جهت خدمت به جامعه فرهیخته و ممتاز بر اساس شرح ماموریت های پیوست به عمل آورید.»

به  گزارش مرکز روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد دکتر شریعتمداری در مراسم معارفه مدیرعامل صندوق بازنشتگی فولاد با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر، انتصاب آقای مسرور را منشا خیر دانست و ابراز امیدواری کرد ایشان در این مسئولیت جدید و خطیری که پیش رو دارد همانند مسئولیت های پیشین موفق گردد.

شریعتمداری همچنین از دوره سرپرستی آقای هاشمی منش و زحمات بی دریغ ایشان قدردانی کرد.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی صندوق بازنشستگی فولاد را از جمله صندوق هایی دانست که همه در گذشته آرزوی عضویت در آن را داشتند ولی بنا به دلایلی وضعیت فعلی آن چندان مطلوب نیست. هرچند که ما تلاش کرده ایم پرداخت مستمری مستمری بگیران و بازنشستگان در زمان معین پرداخت شود و از حداقل امکانات در حوزه نیازهای درمانی شان برخوردار شوند، اما بین آرمان ها و ایده های ما و وضعیت زندگی بازنشستگان و از کارافتادگان خصوصا در صنعت فولاد فاصله وجود دارد.

وی افزود: در حال حاضر با هدف اصلی که رفاه و رضایتمندی این قشر از جامعه هست فاصله زیادی وجود دارد بنابراین توجه به زندگی بازنشستگان عین وفا و جوانمردی است.

وی کیفیت کنترل های داخلی، به روز رسانی همه صورت های مالی؛ روشنگری و شفافیت و استقرار نظارت های بیرونی را از رویکردهای مهم صندوق های بازنشستگی با اولویت شرکت های زیرمجموعه آن ها ذکر کرد.

شریعتمداری با بیان اینکه این مجموعه باید کاملا شفاف اداره شود ادامه داد: شفافیت و انتصاب افراد شایسته باید سرلوحه کار این صندوق قرار گیرد.

وی ادامه داد: با استقرار نظام شایسته سالاری و گام گذاشتن در مسیر شفافیت، سلامت و کارآمدی صندوق های بازنشستگی در آینده تضمین می شود.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: بسیار امیدوارم آقای دکتر مسرور با تجربیات و مسئولیت هایی که در مناطق آزاد اقتصادی همچون بندر انزلی، کیش و ماکو داشته اند و با عنایت به اقدامات نوآورانه و خلاقانه ای که در این مناطق داشته اند، و همچنین با توجه به سابقه عضویت در هیات مدیره شستا این رویکرد  را در صندوق بازنشستگی فولاد و زیرمجموعه های آن ادامه دهد و شرایط صندوق را به حالت مطلوب برساند.

 

پس از سخنان وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، رضا مسرور مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد با تشکر از اعتماد آقای شریعتمداری اظهار داشت: امیدوارم بتوانم در این مسئولیت منشا اثر باشم و خدمت کوچکی به مجموعه صندوق بازنشستگی فولاد نمایم.

وی با اشاره به اینکه بنگاه  اقتصادی یعنی سودآوری گفت: بنابراین در یک بنگاه اقتصادی تصمیمات باید بجا، به موقع و سریع انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه باید شرکت های زیان ده را کم کنیم افزود: بایستی به سمت بورس برویم و شرکت های صندوق را وارد بورس کنیم. این موضوع یکی از هدف گذاری های ماست و به این سمت خواهیم رفت.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد ادامه داد: برخی پروژه های عمرانی را باید اولویت بندی کنیم و پروژه های نیمه تمامی که می تواند سودده باشد را به موقع تکمیل کنیم.

وی بر لزوم نظارت بر فعالیت های شرکت های زیرمجموعه صندوق و لزوم شفاف سازی اطلاعات مالی تاکید کرد .

وی با بیان اینکه شفاف سازی بیشتر ابهامات را کمتر می کند ادامه داد: رویکرد صندوق این است که همه مباحث به صورت شفاف در سایت قرار گیرد و اطلاعات این سازمان را برای جامعه کارگری و مردم مشخص خواهیم کرد.

مسرور با تاکید ویژه بر لزوم سودآوری فعالیت های صندوق گفت: بایستی به سمت سودآوری  شرکت های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی فولاد گام برداریم.

گفتنی است، ریاست منطقه آزاد تجاری بندر انزلی، عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا)، ریاست هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری کیش و مشاور اقتصادی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از جمله مهم ترین سوابق مدیریتی رضا مسرور است.

منبع: وبسایت موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فهرست