اخبار, دسته‌بندی نشده

آمار ۷ ماهه سال ۱۴۰۲ نشان می دهد؛ صادرات محصولات فولادی با وجود محدودیت‌های انرژی افزایش یافت

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام‌ کرد: کارنامه هفت ماه نخست ۱۴۰۲ صنعت فولاد نشان می‌دهد میزان تولید و صادرات شمش فولاد و محصولات فولادی با وجود محدودیت‌های انرژی افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی خدمات عمومی فولاد ایران، به نقل از ایراسین، شرکت های فولادی از ابتدای فروردین تا پایان مهر، ۴ میلیون و ۲۳۰ هزار تن شمش فولاد (بیلت، بلوم و اسلب) به ارزش ۲ میلیارد و ۹۸ میلیون دلار صادر کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۳ میلیون و ۶۸۲ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۹۵۴ تن بود.

میزان صادرات محصولات فولادی نیز طی ۷ ماهه امسال یک میلیون و ۸۵۳ هزار تن به ارزش ۹۹۵ میلیون دلار بود که در مقایسه به رقم مدت مشابه سال گذشته (یک میلیون و ۷۸۱ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۷۳ میلیون دلار) از نظر حجمی و ارزشی به ترتیب ۴ درصد رشد و ۷ درصد کاهش داشت.

رشد قابل توجه صادرات آهن اسفنجی

همچنین از ابتدای فروردین تا پایان مهر، یک میلیون و ۶ هزار تن آهن اسفنجی به ارزش ۲۵۴ میلیون دلار صادر شد که نسبت به صادرات مدت مشابه سال گذشته (۳۷۹ هزار تن به ارزش ۷۶ میلیون دلار)، به ترتیب از نظر حجمی و ارزشی به ترتیب ۱۶۵ درصد و ۲۳۴ درصد رشد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *