اخبار, صندوق, وزارت کار

وزیر کار: اجرای قانون جدید بازنشستگی از ابتدای سال ۱۴۰۵ آغاز خواهد شد

وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در مورد زمان اجرای قانون جدید بازنشستگی گفت: افرادی که ۲۸ و ۲۹ سال تمام سابقه دارند، مشمول این قانون نمی شود و اجرای این قانون از ابتدای سال ۱۴۰۵ آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات عمومی فولاد ایران، به نقل از ایرنا، سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در مورد اجرای طرح کالا برگ گفت: تمام زیر ساخت های نرم افزاری و سخت افزاری اجرای این طرح تکمیل شده و نزدیک به ۱۵۰ هزار فروشگاه به سامانه متصل هستند. هر چه زمان می گذرد اقبال عمومی به این طرح بیشتر می شود از ۱۷ آبان تا الان حدود ۲ میلیون و پانصد هزار نفر از این ساز و کار استفاده کردند، در لایحه بودجه ۱۴۰۳ هم به این موضوع پرداخته شده است و دولت به تکلیف خود در مورد کالا برگ عملا کرده است.

وی در مورد مصوبه مجلس پیرامون بازنشستگی گفت: منابع پرداخت مستمری و حقوق بازنشستگان از کسورات قانونی کارمندان و شاغلین در بخش خصوصی و عمومی تامین می شود با توجه به افزایش میانگین امید به زندگی ضریب پایداری و پشتیبانی صندوق ها که در چارچوب مقررات و شاخص های بین المللی ۶ نفر حقوق بگیر به یک نفر بازنشسته می باشد، به شدت کاهش یافته است.

وزیر کار ادامه داد: در صندوق تامین اجتماعی که بهترین صندوق است چهار و یک دهم حقوق بگیر به یک بازنشسته است، در صندوق بازنشستگی کشوری هفت دهم حقوق بگیر به یک بازنشسته است، بسیاری از صندوق ها، صندوق بسته تعریف شده اند و علت این است که میانگین شاخص امید به زندگی و ضریب پشتیبانی کاهش یافته است.پیشنهاد دولت این بود که در طول برنامه برای آحاد کارمندان دولت سه ماه خدمت افزایش یابد در مجلس اصلاح شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *